Witalność

Niedawny wpis o typowych błędach w myśleniu o jedzeniu miał Ci pomóc zdać sobie realnie sprawę z tego, że jedzenie jako czynność czasem może z odżywianiem nie mieć nic wspólnego. Kiedy już o tym wiesz, zaczynasz pilniej przyglądać się swoim odruchom, a wiedza o tym, kim musisz się stać, aby osiągnąć Twoje cele: jakie ciało, jaką postawę mieć, przenosi Cię do kolejnego etapu – wiedzy na temat Twojej relacji z ciałem.
Zadaj sobie poniższe pytania, odpowiedz szczerze, obserwując jednocześnie własne reakcje – dowiesz się dzięki temu, czy Twoje odpowiedzi są zgodne z rzeczywistymi przekonaniami:8

Jaką masz reprezentację wizualną swojego ciała fizycznego?
Jak czujesz się myśląc o swoim ciele i poszczególnych jego częściach? Czy cieszysz się nim?
Jak poruszasz się i czujesz w swoim ciele?
Czy Twoja opinia oparta jest o rzeczywiste proporcje, czy obraz jest prawdziwy, czy zniekształcony w stosunku do rzeczywistości?
Czy czujesz się wystarczająco dobrym?
Czy Twoja opinia na własny temat bazuje na opiniach innych, czy jest autentycznie niezależna?
Jak akceptujesz zmiany w swoim ciele? Czy pogodnie, czy mścisz się na sobie za nieoczekiwane zmiany?

Pracując ze swoim ciałem, budujesz nie tylko sylwetkę, ale przede wszystkim silną psychikę! Możesz to robić na wiele sposobów. Ja wybrałem kulturystkę, której uprawianie wydobyło ze mnie pokłady determinacji, nauczyło wytrwałości, walki z własnymi ograniczeniami.
Sport może być coachingowy, może być terapeutyczny, może zmieniać ludzką psyche! Z czasem, gdy robisz coraz większe postępy, zauważasz że sport zmienia realnie Twoje życie. Zarządzanie aktywnością fizyczną, to jak zarządzanie biznesem – musisz krok po kroku planować i realizować kolejne założenia, kreatywnie znajdować dla siebie rozwiązania. Jeśli zarządzasz ciałem efektywnie, tworzysz taką wizytówkę dla świata: osoby efektywnej i zaradnej.
Koniecznie przypomnij sobie mój wywiad z Darkiem Brzezińskim – mistrzem Polski kulturystyki i fitness, orędownikiem sportu oraz zdrowego stylu życia. Znajdź w tym wywiadzie gotowe strategie, zapisz najważniejsze wg Ciebie przesłania i zacznij tworzyć ciało, które zaprowadzi Cię do Twojego wymarzonego sukcesu!

Link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *