Twoje ubranie to język, którym się komunikujesz

10371714_636702199733263_3208546091894045126_nA ten komunikat trafia także do Twojego mózgu! Zacznij więc zadawać sobie pytanie „co moje ubranie mówi do mnie?”.

Dr. Jennifer Baumgartner, psycholog kliniczny, autorka książki „Jesteś tym, co nosisz: co twoje ubrania mówią o tobie” opisuje, jak sposób ubierania się może wpłynąć na Twoje zachowanie, a tym samym stanowić motywujący Cię w codziennym życiu bodziec.

Krótko mówiąc: jeśli chcesz poczuć się pewny siebie, ubierz się jak pewna siebie osoba, jeśli chcesz poczuć się sexy, to ubierz się jak osoba, która jest sexy. Analogicznie, nie idź w drugą stronę, tzn. kiedy czujesz smutek, nie wybieraj „smutnego ciucha”, bo mózg wykona wówczas manewr tzw. samospełniającej się przepowiedni i Twój negatywny nastrój dodatkowo się pogłębi. Badania pokazują, że 57% kobiet, które przeżywają chandrę, nałoży na siebie bezkształtne dżinsy i bluzę z wyciągniętymi rękawami. A przecież to, w jaki sposób się nosisz wpływa na to, jak sam siebie postrzegasz i w jaki sposób się czujesz. Budując swój wizerunek możesz autentycznie wpłynąć na swoją motywację!

Warto przy okazji zgłębić psychologię kolorów i wiedzieć chociażby, że czerwony kolor przyspiesza tętno, a niebieski uspokaja i obniża ciśnienie. To, jaki kolor ubrania na siebie nałożysz, będzie na Ciebie wpływało poprzez wysyłanie bezpośrednich sygnałów do Twojego mózgu.

Możesz zatem ubrać się w określony sposób, żeby z jednej strony wpływać na to, jak się czujesz, a z drugiej, aby wywoływać u innych określone pierwsze wrażenie. Przykład: pracodawcy, kiedy mają do czynienia z podobnymi pod względem wykazanych kompetencji CV częściej wybiorą kandydata, który jest lepiej ubrany do pracy, o którą aplikuje.

Od tej pory, kiedy będziesz szedł kupić nowe ubranie zastanów się, jaki efekt Twój wizerunek ma wywołać i jak może wpłynąć na Ciebie oraz co dzięki niemu możesz osiągnąć.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *