14568023_1207312716005539_5286240501918699321_n

8 różnic między tym, kim jesteś…

8 różnic między tym, kim jesteś teraz a tym, kim naprawdę możesz się stać

Często pytacie mnie o to, jak ruszyć z miejsca, jak zacząć pracę nad sobą i jak walczyć o własny sukces i szczęście, bo tu i teraz nie czujecie się szczęśliwi. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie macie czegoś, co Was szczęśliwymi uczyni — wymarzonej pracy, związku, pieniędzy, ciała, samopoczucia, stanu ducha, itd. Dlaczego? Ponieważ by coś mieć, trzeba stać się kimś, kto to mieć może. Musisz się stworzyć. Od czego zacząć?

Zacznij od wyobrażenia sobie siebie za kilka lat, gdy osiągnąłeś swoje cele i marzenia. Poświęć chwilę na obserwację tej wizualizacji i odpowiedz na poniższe pytania.

1. Ciało
Przyjrzyj się sobie uważnie – tak, aby dostrzec jak największą ilość szczegółów. Zobacz, jak jesteś zbudowany, sprawdź, jaką ciało przyjmuje sylwetkę, czy jest wyprostowane i dumne, czy jest swobodne i pewne. Kiedy już siebie takim zobaczysz, odpowiedz na pytanie: co mi to daje? Co takie ciało reprezentuje?

2. Słowa
Posłuchaj, jak mówi ten wyobrażony „Ty” z przyszłości, jakich słów używa, w jaki sposób się komunikuje, jakie emocje się za nimi kryją. W jaki sposób odzywa się do rodziny, jak mówi do swoich współpracowników, jak się porozumiewa na co dzień?

3. Wizerunek
Zobacz i nazwij, w co ten „Ty” z przyszłości jest ubrany, jak się nosi, co na siebie wkłada. Jak się czuje w tych ubraniach, i jak to wpływa na jego zachowanie? Sprawdź płynność ruchów oraz komfort, jaki odczuwa dzięki ubiorowi. Sprawdź ubiór w kilku kontekstach: w pracy, w domu, w sytuacjach towarzyskich. Czym to nowe ja z przyszłości różni się od Ciebie z teraz?

4. Przekonania
Zastanów się, a potem nazwij przekonania, które stworzona przez Ciebie postać z przyszłości wyznaje i jakimi się kieruje w swoim życiu. W co wierzysz Ty z przyszłości? Co sądzisz na tematy: miłość, pieniądze, sukces? Czym różni się to myślenie od Twego aktualnego?

5. Miejsca
Kiedy już dowiesz się, jakie „Ty” z przyszłości ma przekonania, zobacz, gdzie przebywa. W jakich miejscach siebie widzisz? Gdzie chodzisz, gdzie się pojawiasz, gdzie jesteś obecny? Jakie otoczenie ma na Ciebie pozytywny wpływ i w jakim dobrze się czujesz? Na jakim tle siebie widzisz? Jaka przestrzeń Cię otacza? Czy widzisz siebie na łonie natury, czy też w przeszklonym, nowoczesnym biurowcu, gdzie przez okna widać panoramę dużego miasta?

6. Ludzie, którzy się pojawili
Zobacz, z kim ten „Ty” z przyszłości przebywa, jakimi osobami się otacza, od kogo się uczy i u kogo szuka inspiracji. Spójrz na trzy wybrane osoby. Czy są to zupełnie nowe osoby, czy też są wśród nich te, które znasz? Jakie dostrzegasz różnice?

7. Ludzie, którzy odeszli
Teraz spójrz na trzy kolejne osoby, tym razem takie, których ten, którego stworzyłeś w przyszłości, unika. Z kim nie przebywa lub nie chce przebywać? Z kim Twoje drogi się rozeszły?

8. Zachowania
Dostrzeż trzy zachowania: gesty, chodzenie, siedzenie, które wykonuje ten z przyszłości. Zobacz, jak reaguje jego ciało, jak się porusza, jak gestykuluje. Usłysz, jak i w jakich okolicznościach się śmieje, czy wyciąga ramiona w geście radości.

Dzięki tej matrycy dostrzeżesz precyzyjnie różnice pomiędzy sobą z teraźniejszości, a osobowością z przyszłości, którą chcesz stworzyć, by osiągnęła dla Ciebie sukces. A skoro zobaczysz różnicę, to jednocześnie zaczniesz dostrzegać, co jest do zrobienia.

Ja tak zrobiłem.
Tak zrobiłem w 2007 roku, gdy w ciągu 7 miesięcy schudłem 33 kilogramy. Wymyśliłem sobie siebie szczupłego i podjąłem działania, które mnie tam doprowadziły.
Tak było w przeciągu kilkunastu lat, gdy z wynajmowanych w klubach sal treningowych dla małych grup przeniosłem się na sceny przed dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. Wymyśliłem sobie siebie pracującego globalnie i się zrobiłem.
Tak było, gdy ze zbuntowanego młokosa walczącego z każdym i wszystkim stałem się dojrzałym mężczyzną, kształtującym rzeczywistość na makro skalę. Wymyśliłem go. I stworzyłem.
Tak robię z każdą inną rzeczą w moim życiu – wymyślam się, podejmuję działanie, biorę feedback i osiągam wynik.
Każdy tak może. Nie każdy tak zrobi. Ale Ty możesz, pod warunkiem że przestaniesz wierzyć w wymówki, które sobie opowiadasz.
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *