10 powodów, dla których lubię wracać do Polski

Kończymy naszą brazylijską przygodę i wracamy do Warszawy. Zawsze, gdy zbliża się koniec jakiegoś rozdziału, niezależnie czy nie było nas kilka miesięcy czy tygodni, tęsknimy. Za czym? Dlaczego? Opowiemy Wam, każdy samodzielnie.

1 Mateusz: tęsknię za bezpieczeństwem

Jako głowa rodziny sensem mojego istnienia jest przewodzić i opiekować się. Gdyby coś stało się memu dziecko albo żonie, czułbym się za to odpowiedzialny. W Polsce chodzę po ulicach i nikt nas nie napadnie mnie z pistoletem w ręku. Nikt nie włamie się do naszego mieszkania. Nikt nie zrobi nam fizycznej krzywdy. W krajach latynoskich zawsze uważam na aspekty, o których nie muszę myśleć w Polsce.

2 Iliana: tęsknię za wygodą

Za naszymi samochodami, za tym że w domu mam wszystko pod ręką. Że mogę spokojnie odpocząć w ciszy. Za tym, że wszystkie moje potrzeby – jedzenie, mój czas, randki, transport, sport, place zabaw – mogę tam realizować.

3 Adriana: tęsknię za czerwonym domem

Nasz dom w Warszawie ma czerwone ściany i dlatego nazywamy go czerwonym domem. Adriana, teraz pytana, mówi że bardzo go lubi. I tam też są wszystkie zabawki. Ciekawe, bo Adriana odwiedziła już kilkadziesiąt krajów i często zmieniając hotel co kilka dni, każdy z nich nazywa domem. No ale nie każdy jest czerwony…

4 Mateusz: tęsknię za stymulacją intelektualną Polaków

Polacy są pod kątem intelektualnym najbardziej wymagającą nacją z jaką kiedykolwiek pracowałem. Trzeba być przygotowanym merytorycznie, nowi klienci stawiają poprzeczkę wysoko, a stali chcą nowych stymulacji. Lubię to, bo nad każdym wpisem tutaj się zastanawiam, każdy poprawiam, każde szkolenie przygotowuję od początku, każdego człowieka poznaję od nowa. Dzięki temu rosnę. Polska to dla mnie poligon pod kątem treści.

5 Iliana: tęsknię za zorganizowaniem Polaków

Kierowcy przestrzegają zasad na drodze. W usługach Polacy działają szybko i efektywnie. Szukają rozwiązań. Wszystko działa – internet, światła na drogach, można dodzwonić się do banków.

6 Adriana: tęsknię za Alicją i Jankiem

To babcia i dziadek z polskiej strony rodziny. Bo ich lubię, bo lubię się z nimi bawić – mówi. Bo lubię z dziadkiem chodzić na zjeżdżalnię. Bo lubię zjeść rosołek z babcią.

7 Mateusz: tęsknię za pomaganiem Polakom

Nie ma dnia w Polsce, by ktoś nie podszedł do mnie na ulicy z uśmiechem (hejt istnieje tylko w internecie, nigdy na żywo). Dziennie dostaję dziesiątki wiadomości z podziękowaniami. Wygląda na to, że to co robię ma wpływ na jakość życia wielu ludzi. Energia wdzięczności jest niesamowita i napędza ogromnie, by iść do przodu. Z jakiegoś względu urodziłem się w Polsce i czuję dużą potrzebę zmieniania tego kraju i pomocy mentalności, w której też przyszło mi żyć. Lubię wiedzieć, że robię rzeczy ważne i że niektóre z tych postów czytają miliony ludzi.

8 Iliana: tęsknię za elegancją w ubiorze

Za tym, że Europejczycy dbają o to, jak wyglądają. Że ważna jest dla nich estetyka. Że świadomie dobierają swoją odzież. Lubię na to patrzeć.

9 Adriana: już za niczym więcej nie tęsknię

Może dlatego, że ma wszystko pod ręką. Kochających rodziców, dobre jedzenie, kolekcję pluszowych koników do zabawy, tablet z wieloma grami i flamastry do rysowania.

10 Mateusz: tęsknię za nieznanym

Za tym, że znowu wydarzy się coś, co zmieni życie moje i innych. Że poznam kogoś istotnego, że od czegoś się uwolnię, że rozpoczynam nowy rozdział. Nawet wiem, do kiedy – gdy za kilka tygodni zacznę się nostalgicznie rozglądać za jakimś nowym krajem, w którym chcę pracować. I tak znowu, do następnego wyjazdu.. To już trwa 17 lat i nic nie zapowiada, by się zmieniło.

Do zobaczenia w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *