zdjecie

Ty po prostu…

Ty po prostu…

Gdybyś kiedyś z jakichś względów uznał lub usłyszał, że coś jest z Tobą nie tak… Że jesteś złym człowiekiem… Że się niepotrzebnie wychylasz… Że cieszysz się bez powodu, nie jesteś prawdziwą patriotką, nie zachowujesz się jak powinnaś… To powtarzaj sobie ten tekst, byś pamiętał na zawsze, że:

Ty po prostu nigdy nie kupiłaś bajki, że masz być taki, jak inni. Odnalazłaś za to inspirację w różnorodności, bo to dopiero ona zmienia i uczy. Nie jesteś taka, jak wszyscy. Jesteś wyjątkowa.

Ty po prostu nigdy się nie zgodziłeś na budowanie poczucia własnej wartości poprzez bycie ofiarą. Odkryłeś za to, że do szczęścia prowadzi samorozwój, radość, pokonywanie słabości. Dlatego osiągnąłeś to wszystko, co dziś masz.

Ty po prostu nigdy nie chciałeś sprzedawać swych marzeń za cenę akceptacji tych, którzy sami jej nie mają. Sprawdziłeś za to, że jak się realizujesz, to dostajesz wiatru w skrzydła. Rób to dalej.

Ty po prostu nigdy nie uważałaś, że nie można połączyć inteligencji i atrakcyjności oraz pracy i rodziny. Zorganizowałaś się więc i to połączyłaś. Lubisz siebie za to, prawda?

Ty po prostu nigdy nie uwierzyłeś, że ludzie rodzą się grzeszni i są komuś coś winni. Zauważyłeś za to, że im więcej rozumieją, tym bardziej dobrzy się stają. Nie jesteś złym człowiekiem i nie jesteś nikomu nic winien.

Ty po prostu nigdy nie mógłeś zrozumieć, jak w Dzień Niepodległości – święto wszystkich Polaków – Twoi bracia i siostry umawiają się na różne marsze o innych godzinach, zamiast maszerować razem. Nikogo nie zdradziłeś, Ty chcesz by oni wszyscy żyli w zgodzie ze sobą.

Ty po prostu nigdy nie czułaś się szczęśliwa zazdroszcząc, marudząc, poniżając. Opuściłaś więc tych, którzy są toksyczni. Nikt Cię nie porzucił. Ty sama odeszłaś.

Ty po prostu nigdy nie uznałeś, że już pokazałeś wszystko, na co Cię stać. Wiesz za to, że marnotrastwem byłoby się zatrzymać. Nie jesteś chciwy. Zbyt ambitny. Za bardzo pewny siebie. Ty nie chcesz, by inni stracili coś, co Twoja ciężka praca może im zaoferować.

Ty po prostu nigdy nie stwierdziłaś, że tamto doświadczenie było porażką. Zrozumiałaś, że gdyby nie ono, nigdy nie byłabyś tym, kim jesteś dzisiaj. To piękne uczucie wiedzieć, że jesteś taką sobą, jaką chcesz być.

Ty po prostu musisz na zawsze zapamiętać tę oczywistą prawdę:

Wszystko jest z Tobą w porządku. Ty po prostu jesteś sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *