1743664_594699820600168_1021669949_n

Mięsień świadomości

Gdy ćwiczysz mięsień świadomości, umysł jest coraz bardziej pusty (czysty), i nie ograniczają go przekonania ego. Tym samym masz większy i pełniejszy dostęp do informacji zakodowanej w mózgu. Mózg to sprzęt komputerowy, a umysł to oprogramowanie. Im lepsze oprogramowanie, tym lepiej można skorzystać z informacji zawartych w sprzęcie.

Tak samo można porównać wyścigowy motocykl z niedoświadczonym kierowcą – nie tylko ten kierowca nie wykorzysta wielu możliwości motocykla, ale nawet może ich używać nieprawidłowo, doprowadzając do wypadku. Jeżeli będzie ćwiczył systematycznie i długo, dorośnie do sprzętu jaki ma. W pewnym momencie ten sprzęt zacznie go ograniczać i wtedy zmieni go na nowy. Tak samo jest z mózgiem, w przypadku którego wymiana sprzętu to neurogeneza, czyli proces odradzania się neuronów. Im bardziej jesteś aktywny poznawczo, tym bardziej będziesz stymulował swoje komórki mózgowe do wzrostu. Ludzkość nie zna granic wykorzystania zasobów mózgowych, bo ego zbiorowe skutecznie zamyka do nich dostęp ślepą wiarą w naukę, religię, doktryny, przekonania, itd. Im bardziej pusty jest Twój umysł, tym większy dostęp do informacji z mózgu Ci daje. Nie wiesz więcej, niż inni, ale masz o wiele większy dostęp do wiadomości, przekraczający 5% możliwości korzystania z umysłu, o jakich mówiła niegdyś nauka.

Ponieważ energia nie ma końca ani początku i konsekwentnie się zmienia, dlatego odkładając ego na bok zwalniasz przestrzeń, którą zaczyna wypełniać świadomość. Umysł jest wówczas tym, co widzi, słyszy, czuje i otrzymuje jako informacje ze świata. W takiej sytuacji jesteś tym, co widzisz, co słyszysz, co czujesz. I to dostrzegasz. Narciarz zjeżdżający po stoku, oddający się swojej pasji, jest jazdą na nartach. Dziecko uczące się chodzić jest chodzeniem. Widz w kinie oglądając film jest bohaterem, którego obserwuje. Takie sytuacje zdarzają się w życiu każdego, ale nie są wyćwiczoną regułą, a jedynie pewną przypadkowością. Tym czasem to podczas tych momentów jesteś najbardziej efektywny i szczęśliwy, bo rezygnując z celowości działania ego, doświadczasz w pełni tego, co się dzieje. Dlatego wypełnianie się rzeczywistością zawsze definiuje to, kim jesteś w tej chwili. Nie zależy to więc od opartego na przeszłości albo przyszłości ego (które definiuje siebie za pomocą interpretacji tego, jakie było, lub tego, jakie dopiero będzie), ale od tego, co wskaże Ci wolny strumień świadomości.

One Comment

  1. Dzięki za wpis. Nie wiem czy Ty wymyśliłeś nazwę „mięsień świadomości”, ale coś takiego naprawdę istnieje i moim zdaniem obok poczucia odpowiedzialności za swój los jest najważniejsze. Szkoda, że tak mało poświęcasz uwagi temu tematowi.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *