7 niewidzialnych używek XXI wieku

Seks, picie alkoholu, ciało, całodniowe wycieczki do supermarketów, oglądanie telewizji, jedzenie, towarzystwo innych osób, pokazywanie się i bycie podziwianym – wszystko to i jeszcze więcej jest w dzisiejszych czasach niewidzialnym uzależnieniem. Niewidzialnym, bo społeczna zgodna na te powszechne zjawiska jest tak oczywista, że bierzemy je za wyznacznik jakości życia. Sukces mierzony w ilości posiadanych dóbr jest nałogiem, którego zrozumienie pojawia się zwykle wtedy, gdy się już go doświadczyło. Nie zawsze jednak musi tak być. Wychowanie i wiedza zdobyta wcześniej mogą zawczasu skierować na konkretne tory, gdzie miarą sukcesu nie jest inwentarz zewnętrzny, ale wewnętrzny. Skupienie się na wyrabianiu umiejętności i zdobywaniu wiedzy, praktyka, by stać się mistrzem i mierzalna jakość zachowań – wyznaczanych wartościami niematerialnymi, takimi jak prawdziwość, spójność, autentyczność, spokój itd. – daje sukces nieporównywalnie większy niż kilka samochodów w garażu i tyleż samo futer w szafie. One nie dają szczęścia – dają przyjemność. A szczęście nie może zależeć od tego, ile pieniędzy czy znajomości posiadasz. Stąd też kwestia edukacji – nie tylko tej intelektualnej, której jest bez liku, ale dodatkowo duchowej – staje się niezwykle istotna w życiu współczesnego człowieka, który wiadomo, że będzie „kumaty”, jednak musi być też „kumaty” sercem, nie tylko głową.

Dlatego poświęcaj codziennie czas na autorefleksję, sprawdzaj swoją prawdziwą motywację kierującą Twoimi kompulsywnymi wyborami, sprawdzaj, zadawaj pytania, czytaj i poszerzaj wiedzę, analizuj statystyki i tendencje społeczne – czy dotyczą także Ciebie? Czy są dobre i produktywne, czy odwrotnie – znieczulają Cię na przeżywanie prawdziwego życia? Przeczytaj artykuł o używkach XXI wieku – sprawdź, czy i w jakim stopniu dotyczą one Ciebie:
http://mateuszgrzesiak.natemat.pl/90941,7-niewidzialnych-uz…

A teraz skoncentruj swoją energię na rozwiązaniach, które będą wprowadzać Twoje serce w pozytywne i wysokie wibracje. Zweryfikuj swoje wartości. Uczyń postanowienia i zacznij je wdrażać w swoje życie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *