6 zasad trwałości związków

6 zasad trwałości związków

„Psychologia relacji” to najpopularniejsza książka psychologiczna na Polskim rynku. Rozdział, który znajdziesz poniżej, jest kieszonkową kompilacją wszystkich przedstawionych w niej zasad. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji jej przestudiować i co za tym idzie skorzystać z zawartych w niej narzędzi budowania świadomych relacji, dziś masz ku temu wyjątkową okazję.

Oto 6 zasad trwałości związków:

1. Poznaj swoje potrzeby i poinformuj o nich pozostałych członków rodziny.

Nikt nie siedzi w Twojej głowie i nie bawicie się w dziecinne domyślanie się. Jesteś odpowiedzialnym, dojrzałym człowiekiem, który ma za zadanie wejść na określony poziom samoświadomości i nauczyć innych, jak ma być obsługiwany. Dosłownie! Jesteś z punktu widzenia własnego ego maszyną do obsługi – jej instrukcję musi poznać każdy, kto ma z Tobą do czynienia. Zatem określ precyzyjnie swoje potrzeby na poziomie finansowym, logistycznym, seksualnym, ambicjonalnym, rozwiązywania problemów, uczuciowym, samorealizacji, dawania i wizji i poinformuj – w trzech wykonalnych krokach – jak chcesz być obsługiwany. Przykładowo w obszarze seksu: „Podoba mi się, gdy patrzysz mi w oczy podczas stosunku i jesteś ekspresyjna, np. jęczysz głośno, gdy jest ci dobrze”. Albo w obszarze miłości: „Chcę być przytulany kilka razy w tygodniu. Raz w tygodniu chcę mieć z tobą dwugodzinną randkę”. To jest dojrzałe, konkretne podejście do sprawy. Im dokładniej się wyrazisz, tym łatwiej będzie Cię obsługiwać, a to zaowocuje mniejszą liczbą konfliktów. Jednocześnie zostaw miejsce na spontaniczność. Tak samo postąp wobec pozostałych członków rodziny. Jak pisałem wcześniej, substytuuj polski, romantyczny model związku modelem globalnym, opartym na inteligentnych rozwiązaniach psychologicznych.

2. Stwórz swoje role życiowe, używając Ego Management System (opisanego w tej książce, a jeszcze dokładniej w „Success and Change” mojego autorstwa).

To narzędzie świetne sprawdza się w zarządzaniu własnym „ja”, także w związku. Bez tego będziesz ofiarą błędów kultury i rodziców, czyli dwóch systemów, od których musisz się uwolnić. Wprowadź w życie role, o których mowa powyżej, pomóż w zrobieniu tego wszystkim członkom rodziny.

3. Komunikuj się, opierając się na zasadach precyzyjnej komunikacji.

To tak jak ze sportem – nie jest to dodatek do życia, ale jeden z jego fundamentów. Naucz się precyzyjnie komunikować i zasada po zasadzie wprowadzaj w życie nowy, skuteczniejszy sposób komunikacji.

4. Wprowadzaj cień do związku.

Nie uciekaj od negatywnych rzeczy, bo one pozytywnie budują związek. Wprowadzaj mądrze cień w pole relacji – dzięki temu ono urośnie, w Wy sobie z nim poradzicie. Nie ma problemów, które byłyby nie do rozwiązania. Poza tym rozwiązuj je jak najszybciej. Nie czekaj, nie zamiataj pod dywan, wykorzystuj najbliższą okazję – w tej książce znajdziesz wiele służących do tego narzędzi.

5. Rozwijaj się.

Ciągle wychodź ponad swoje ego; transcendencja to ścieżka każdego człowieka chcącego zrozumieć istotę życia. Zarówno na polu materialnym, jak i duchowym osiągaj sukcesy, by dzięki Tobie świat był lepszym miejscem.

6. Realizuj plan ustalony dla związku.

Związek jest jak firma – ma cele do osiągnięcia, trzeba wprowadzać zmiany i reagować na te zachodzące w otoczeniu. Bądźcie dla świata przykładem tego, że dobroć, uczciwość, prawda, skuteczność komunikacyjna są zasadami, a nie wyjątkiem.

Powyższy fragment pochodzi z „Psychologii relacji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *