5 ważnych punktów w komunikacji związkowej

10386852_664883513581798_4526451515959110846_n1. Podczas kłótni trzymajcie się za ręce i odnoście tylko do faktów, nie wypominając przeszłości. Zamiast ataku osobistego, mówcie o tym, co czujecie, a kłótnia zamieni się w lekcję, podczas której uczycie się komunikować.

2. Weźcie odpowiedzialność za własne emocje i nie obwiniajcie drugiej strony za wasze odczucia. Zamiast powiedzieć: „Zawsze, gdy mnie źle traktujesz…” powiedz: „Wczoraj gdy powiedziałeś …. to poczułam smutek”. Mówcie do siebie tak, jak chcecie, aby partner do Was mówił.

3. Poznajcie swoje potrzeby! Zróbcie listę tego, co chcecie, aby występowało w związku: od potrzeb finansowych, przez podziały obowiązków, seks, miłość, na wspólnym spędzaniu czasu skończywszy. Większość ludzi nie wie, czego potrzebuje i spodziewa się naiwnie, że druga strona czyta w myślach.

4. Zbudujcie ze sobą więź! Ludzie łączą się nie tylko poprzez wspólne mieszkanie, ale też wzajemną pomocą w rozwiązywaniu problemów, towarzystwem, planami na przyszłość, kreatywnością, seksem. Zaplanujcie każdy z tych poziomów.

5. Dbajcie o siebie. 5 minut dziennie poświęćcie na dotyk i okazywanie czułości, 15 minut na rozmowę o Was (nie o dzieciach, ani pracy), komplementujcie się systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *