11144925_810190129051135_5246307822252158913_n

10 rzeczy, które będą Ci potrzebne na drodze do sukcesu i szczęścia

1. Naiwność – jeśli chcesz osiągnąć coś, co przerasta Ciebie lub innych dookoła, musisz być naiwnym marzycielem, bo tylko to utrzyma Cię w dalszym dążeniu i konsekwentnej pracy. Ta naiwność po prostu po jakimś czasie staje się rzeczywistością.

2. Wdupomaność – umiejętność nieprzejmowania się ograniczeniami innych. Większość ludzi z lęku nie sięga po najwyższe marzenia i przez to nie realizuje swego potencjału. To powoduje u nich frustrację i niezadowolenie z życia, z którego mogą wyjść albo pracą albo ściąganiem innych na swój poziom. Większość wybierze to drugie, dlatego większość nie ma tego, co by chciała. Musisz umieć przechodzić obok szczekających psów.

3. Podnoszenie poprzeczki – jeśli liczysz, że będzie łatwo, przegrałeś przed startem. Jeśli chcesz osiągnąć coś, czego inni lub Ty nie osiągnęli, to czeka Cię branie na siebie coraz trudniejszych rzeczy. Każdy z pokonanych demonów zostawi po sobie większą pewność siebie, nowe możliwości i umiejętności, jakich wcześniej nie miałeś.

4. Drużyna – nie osiągniesz wielkich rzeczy sam, potrzebujesz mieć wsparcie ludzi. Naucz się budować relacje, zbierać zespół i nim zarządzać. Znajdź takich ludzi, którzy pomogą Ci dojść tam, gdzie chcesz.

5. Prawdziwi przyjaciele / rodzina – jeśli nie masz choć jednej osoby, przy której nie musisz być jakiś, przegrasz. Potrzebujesz wsparcia kogoś, kto Cię kocha i dobrze życzy. Im wyżej jesteś, tym więcej ludzi Cię idealizujących (fałszywy podziw karmiący ego) i krytykujących (zazdroszczą i chcą ściągnąć na swój poziom, bo im przypominasz o ich niewykorzystanym potencjale). Potrzebujesz obok siebie ludzi, którzy powiedzą Ci prawdę.

6. Podnoszenie kompetencji – problemem każdego mistrza jest zawodowy narcyzm, czyli osiągnięcie pułapu, na którym nie musi się już starać. Ci, którzy nie uczą się ciągle, spadną ze szczytu. Jeśli ktoś uważa, że jest najlepszy, spadnie już za chwilę.

7. Koncentracja – nie możesz być najlepszy we wszystkim, więc wybierz jedną rzecz, w której chcesz świecić. Całą resztę deleguj lub porzuć. Nie zajmuj się małymi rzeczami, szkoda czasu, który mógłbyś wykorzystać na naukę i pracę.

8. Różnorodność – musisz robić różne rzeczy, jeść różne potrawy, odwiedzać nowe kraje, spotykać nowe osoby, tak by wciąż się stymulować do innego patrzenia na świat. Zamknięcie się na swoich ludziach, rodzinie, narodzie, wykształceniu czy zawodzie prowadzi do braku tolerancji i betonowości umysłowej.

9. Altruizm – musisz myśleć o tym, jak pomagasz innym i zmieniasz świat. Egocentryzm nie da Ci klientów, myślenie o sobie nie interesuje nikogo innego poza Tobą. Im bardziej skupisz się na innych, tym bardziej będą Cię wspierać.

10. Przyzwyczajenie się do przegrywania – będziesz przegrywał, będziesz się przewracał, będziesz miał kopany tyłek. Zaakceptuj to i idź dalej. Nie ma takiej opcji by Ci się zawsze udawało, więc od razu sobie daruj. Po prostu ucz się na błędach.

Biorąc pod uwagę powyższe, opiszę Wam kilkoma zdaniami, jak ja realizuję te punkty.

1. Naiwność – wymyśliłem sobie kilkanaście lat temu, że będę najlepszym trenerem i coachem na świecie. To marzenie cały czas mnie motywowało.

2. Wdupomaność – nie ma dnia, bym nie był hejtowany, obrażany, wyzywany w internecie. To już trwa kilkanaście lat. Jak oni hejtują, ja idę dalej.

3. Podnoszenie poprzeczki – występowałem w Meksyku kalecząc hiszpański, a w Brazylii po portugalsku po kilkudziesięciu godzinach nauki portugalskiego. Przeżyłem porwanie w Brazylii. Porzuciłem wszystko dla miłości do kobiety. Wyszedłem z ciężkiej choroby serca mimo złych prognoz. Schudłem ponad 30 kg. Mam coraz trudniejsze zlecenia.

4. Drużyna – od wielu lat pracuję z tymi samymi osobami i ciągle szukam nowych do pomocy.

5. Prawdziwość – zaraz idę na fondue z rodziną w Paryżu.

6. Podnoszenie kompetencji – minimum miesiąc w roku spędzam na szkoleniu siebie.

7. Koncentracja – pracuję tylko jako coach i szkoleniowiec.

8. Różnorodność – byłem w ponad 120 krajach w życiu. Znam 8 języków. Pracowałem w kilkunastu różnych kulturach. Skończyłem 3 różne kierunki studiów, w Polsce i zagranicą.

9. Altruizm – połowa mojej pracy nie jest opłacana. Przykładem są media społecznościowe, akcje charytatywne, współpraca z fundacjami.

10. Porażki – cała masa, np. utrata ze względu na złą inwestycję większości na tamten czas pieniędzy, które miałem.

Zdjęcie wykonane przez firmę
Milewski & Partnerzy na wydarzeniu The Way Ahead 20-22.03.2015 r.

4 opinii

  1. Świetne informacje!

    Odpowiedz

  2. Zasady ujęte w pigułce – do zastosowania natychmiast!

    Odpowiedz

  3. Prosto i na temat 🙂 pomocne do osiagniecia tego czego sie chce.

    Odpowiedz

  4. Super, takiej notki potrzebowałam. Skrócona wersja wisi u mnie na tablicy i mnie motywuje do realizacji marzeń. Dziękuję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *