Czy potrafisz używać technik psychologii sukcesu?

To, czego uczę tutaj i co Wam udostępniam, to najczęściej konkretne zestawy technik do stosowania w życiu w celu polepszenia jego jakości oraz Waszej skuteczności w wybranych dziedzinach życia. Co z tego weźmiecie i zastosujecie, to już inna para kaloszy. Postanowiłem natomiast przybliżyć Wam bardziej samą ideę „techniki” jako narzędzia do osiągania konkretnego celu.

Technika to swego rodzaju przepis lub raczej pomost, który w Waszym życiu może połączyć Wasz świat aktualny ze światem oczekiwanym. Pomost musi być na tyle stabilny i trwały, byście zdołali nim przejść i dotrzeć do celu. Żeby to było możliwe, technika musi spełniać dwa warunki. Po pierwsze musi być powtarzalna, po drugie zaś – duplikowalna. Zatrzymajmy się na chwilę przy powtarzalności. Otóż, jeśli skorzystacie z danej techniki tylko jeden raz w celu osiągnięcia spodziewanego efektu i nie da się powtórzyć jej po raz drugi, oznacza to, że ona po prostu nie działa, a jej pierwsze działanie (to jednorazowe) można wyjaśnić jedynie przypadkowością: niewiarygodnym zbiegiem okoliczności, który przypadkiem doprowadził do osiągnięcia celu. Jeśli natomiast jesteście w stanie osiągnąć cel po raz kolejny stosując tę samą technikę, to wówczas macie do czynienia z techniką powtarzalną i tej powinniście zaufać, bo tylko taka działa. Innymi słowy, korzystając z technik przypadkowych, tracicie możliwość wywierania wpływu na otaczającą Was rzeczywistość, a tym samym na Wasz życie i jego jakość. Dlatego w biznesie mamy większe zaufanie do tych, którzy wspięli się wysoko, spadli ze szczytu, a potem podnieśli się i znowu odnieśli sukces. To oznacza, że mają umiejętność (technikę) i to ona, a nie łut szczęścia, zapewnia im wynik.

Drugim warunkiem efektywności techniki jest jej duplikowalność – jeśli nie dysponuję duplikowalaną techniką, to inni ludzie nie mogą jej po mnie powtarzać, a gwarantem jej działania (i sukcesu) jest moja obecność i moje działanie. Tak można np. utknąć we własnym biznesie, bo doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny, a każdy z nas tylko jedną parę rąk. Duplikowalność techniki to pryzmat inteligencji: jesteś w stanie się czegoś nauczyć i przekazać komuś tę wiedzę, by robił coś za Ciebie, przynosząc Ci zyski, albo uwalniając Twój czas. Tak w biznesie działa outsourcing.

Posiadanie w swoim repertuarze zestawu technik skutecznie prowadzących Was do wybranego celu (jakikolwiek by nie był: skuteczna komunikacja, skuteczna sprzedaż, wyniki sportowe, osiągnięcie pułapu finansowego, oszczędzenie konkretnej kwoty pieniędzy, zrealizowanie życiowego marzenia itd. itp.) to jedna ze składowych życiowego fundamentu. Drugim jest osobowość. Bo jeśli dam komuś technikę o nazwie „samochód Formuły 1”, to jeszcze ten ktoś musi umieć nim jeździć, w przeciwnym razie pojawi się podstawowy problem – taka osoba najprawdopodobniej nie poradzi sobie z prowadzeniem tak zaawansowanego technologicznie, tak szybkiego i potężnego samochodu wyścigowego. To właśnie dlatego największa liczba wypadków samochodowych i motocyklowych jest statystycznie powodowana przez młodych mężczyzn pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. Osobowość 18-latka nie jest po prostu w stanie udźwignąć techniki oferowanej przez superszybki, mocny, sportowy motocykl lub samochód. To samo zjawisko jest odpowiedzialne za to, że ok. 90% szczęśliwców, którzy wygrywają olbrzymie sumy we wszelkiego typu loteriach na całym świecie, traci swoje majątki w przeciągu dwóch lat od wygranej. Większość bowiem ludzi marzy o wielkich pieniądzach, ale kiedy pojawiają się w życiu, nie są w stanie sobie z takim brzemieniem poradzić.

O tym, jak ja budowałem osobowość prowadzącą mnie przez kolejne etapy w życiu oraz jakich technik używałem i nadal używam, opowiedziałem Wam w tym wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=_EzTFPu0VSM

Tutaj natomiast możecie dowiedzieć się, jakie książki mi na tej drodze towarzyszyły:
https://www.youtube.com/watch?v=dhDVmYxW_C0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *